Сьогодні у світі відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі» ( International π Day ). Вперше День був відзначений в 1988 році в науково -популярному музеї Експлораторіум в Сан -Франциско ( San Francisco Exploratorium ) , а придумав цей неофіційне свято роком раніше фізик з Сан -Франциско Ларрі Шоу , який помітив , що в американській системі запису дат ( місяць / число ) день 14 березня - 3/14 - збігається з першими розрядами числа π = 3,14 ... З цим незвичайним числом ми стикаємося вже в молодших класах школи , коли починаємо вивчати коло і окружність .
Число π - математична константа , що виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. У цифровому вираженні π починається як 3,141592 ... і має нескінченну математичну тривалість . У повсякденних обчисленнях ми користуємося спрощеним написанням числа , залишаючи тільки два знаки після коми , - 3,14. Поглянувши на цей знак , одразу ж стає очевидним , чому саме сьогодні відзначається День числа « Пі» .
Як вважають фахівці, це число було відкрите вавилонськими магами . Воно використовувалося при будівництві знаменитої Вавилонської вежі. Однак , недостатньо точне обчислення значення « Пі» призвело до краху всього проекту. Можливо , що ця математична константа лежала в основі будівництва легендарного Храму царя Соломона. Сьогодні відзначається День числа « Пі».
Примітно , що Міжнародний день числа « Пі» , випадково чи навмисне , збігається з днем народження одного з найбільш видатних фізиків сучасності - днем народження Альберта Ейнштейна ( Albert Einstein ) . Вчені та любителі математики дуже люблять це свято , відзначаючи його різноманітними фізико- математичними і кулінарними (!) Заходами. Кулінарія тут припадає якраз дуже до речі - зазвичай випікаються великі круглі торти, і вся команда розсідається навколо « магічного » кола (як правило , з намальованим « Пі» в центрі) , куштуючи і розмірковуючи про відносність цього незвичайного числа.
Джерело: www.calend.ru
Немає коментарів:
Дописати коментар